Zakres Usług

Medycyna Estetyczna

Poznaj nasz zakres usług.

botoxToksyna botulinowa
W gabinecie medycyny estetycznej jest stosowana bardzo często. Używa się jej nie tylko do profilaktyki anti-aging i usuwania zmarszczek już istniejących, ale także w leczeniu rozmaitych chorób i dolegliwości, tj. szczękościsku (bruksizmu), nadpotliwości pach, dłoni i stóp czy migreny.
Toksyna botulinowa (BTX) jest neurotoksyną, wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum. Badania mechanizmu działania toksyny botulinowej wykazały, że wpływa ona na złącze nerwowo-mięśniowe.Toksyna wywołuje porażenie mięśni w wyniku blokowania uwalniania acetylocholiny na poziomie połączenia nerwowo-mięśniowego.
Zabiegi z zastosowaniem botoksu zapobiegają procesowi miostarzenia, czyli starzenia związanego z pracą mięśni mimicznych, stąd są pomocne w profilaktyce anti-aging. Wynika to ze sposobu działania toksyny, która ograniczając działanie mięśni mimicznych powoduje, że skóra, która jest silnie związana z mięśniami, przestaje się kurczyć, np. podczas mrużenia oczu, uśmiechania się czy podnoszenia i marszczenia brwi.
Przy użyciu botoksu można wygładzić „kurze łapki”, „lwią zmarszczkę”, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki na nosie, czyli „zmarszczki królicze”, zmarszczki pod oczami i zmarszczki wokół ust („zmarszczki palacza”). Botoks pozwala również podnieść brwi czy koniuszek nosa, zlikwidować efekt kwadratowej twarzy, podnieść opadające kąciki ust bądź poprawić owal twarzy i zredukować zmarszczki na szyi.
Sam zabieg trwa kilka minut i polega na kilku ukłuciach bardzo cienką igłą, których bolesność można porównać do ukąszenia komara. Bardziej wrażliwych pacjentów znieczulamy kremem Emla.

WypełniaczeMłoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy. Z wiekiem, obecność i działanie kwasu hialuronowego w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy. W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu, stosuje się tzw. wypełniacze (fillery).

Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w organizmie człowieka. Jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem. Wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc odpowiada za jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość. Z wiekiem mamy go w organizmie coraz mniej, przez co zaczyna przybywać nam zmarszczek.

Efekty zabiegu są widoczne natychmiast. Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki na 6-8 miesięcy. Po tym czasie preparat ulega całkowitemu wchłonięciu i trzeba powtórzyć zabieg. Trwałość efektu zabiegu zależy od gęstości i stopnia oczyszczenia wypełniacza. Im gęstszy i bardziej oczyszczony, tym dłużej pozostanie w skórze.

osoczeMezoterapia igłowa to śródskórne lub podskórne podawanie skutecznych dawek środka far­mako­log­icznego (kwasu hialuronowego,koktajlu witamin osocza) na określonej powierzchni skóry, objętej danym prob­le­mem estetycznym.
To nie chirur­giczny sposób popraw­ienia wyglądu naszej skóry. Śród­skórne iniekcje zwięk­szają metab­o­lizm komórek, sty­mu­lują fibrob­lasty do pro­dukcji kola­genu i elastyny. Dzięki mezoter­apii igłowej następuje zde­cy­dowana poprawa mikrokrąże­nia, odpowied­nie odży­wie­nie , naw­ilże­nie i odmłodzenie skóry.

Mezoter­apia głównie zaj­muje się:

 • odmładzaniem skóry (spły­canie zmarszczek twarzy i szyi, naw­ilże­nie, odży­wie­nie skóry)
 • lecze­niem cellulitu
 • lecze­niem rozstępów
 • pro­fi­lak­tyką wypada­nia włosów

Częs­totli­wość zabiegów:

Mezoter­apia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykony­wana jest w serii zabiegów. Początkowo należy pod­dać się jed­nemu zabiegowi co 7 – 14 dni przez około 2 miesiące. Następ­nie należy wykony­wać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzy­ma­nia osiąg­nię­tych rezul­tatów. Przy­go­towanie do zabiegu

MezoterapiaCzym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze jest bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Dla kogo jest przeznaczony wampirzy lifting?

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Jak przebiega zabieg wampirzego liftingu?

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi (zazwyczaj 8 ml). Następnie odwirowuje ją w specjalnej wirówce. Po odwirowaniu, następuje separacja osocza od czynników morfotycznych. Lekarz podaje preparat na dwa sposoby: za pomocą metody stosowanej w mezoterapii albo liniowo, wzdłuż zmarszczek.

PeelingiPeelingi medyczne to specjalistyczne zabiegi kwasowe, które charakteryzują się odpowiednim stężeniem procentowym oraz niskim PH roztworu, przez co ich działanie jest intensywne i mocne.

Stosuje się je w celu złuszczenia naskórka oraz działania leczniczego na różne problemy skórne, takie jak: nieodpowiedni koloryt skóry, przebarwienia, blizny, w stanach trądzikowych, w celu odmładzania naskórka. Zabiegi te wykonujemy tylko po wcześniejszej konsultacji. Stężenie i rodzaj preparatu jest dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Do tego typu zabiegów polecana jest odpowiednia pielęgnacja domowa.

Eksfoliacja kwasami
To złuszczanie i usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą kwasów. Złuszczanie służy przede wszystkim nawilżeniu i regeneracji skóry.

Peeling migdałowy
Jest to nietoksyczny i dobrze tolerowany przez skórę kwas, pozyskiwany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Można go stosować niezależnie od pory roku. Posiada on działanie odbarwiające oraz przeciwbakteryjne, dlatego można go stosować w przypadku przebarwień i skóry trądzikowej czy łojotokowej, a także jako odnowa biologiczna dla skóry dojrzałej.

Kwas salicylowy
Jest betahydroksykwasem o właściwościach silnie lipofilowych, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok), działa komedolitycznie – wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych, z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne. Ponadto, kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia, zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.

Kwas azelainowy
Stosowany w terapiach depigmentujących – posiada właściwości hamujące tyrozynazę, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Ponadto, wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka (redukuje nadmierne rogowacenie), zmniejsza wydzielanie sebum. Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych. Ma właściwości antyoksydacyjne.

Wskazania:

 • skóry mieszane i tłuste
 • skóry trądzikowe
 • hiperpigmentacja
 • zapalenie mieszków włosowych
 • fotostarzenie

Kwas glikolowy
Stosuje się stężenie kwasu od 25%, ph 2,0. Kwas glikolowy w niskich stężeniach charakteryzuje się działaniem na komórki warstwy rogowej naskórka, rozluźniając ich strukturę i ułatwiając proces złuszczania. Działa także uelastyczniająco i wygładzająco. Średnio stężony kwas działa na zmiany trądzikowe, redukując stany zapalne oraz zmiany potrądzikowe, a także reguluje pracę gruczołów łojowych. W wysokich stężeniach działa na skórę właściwą, wpływając na pracę komórek syntezujących kolagen i elastynę. Zwiększa gęstość skóry i wpływa na odmładzanie, ułatwia przenikanie innych substancji aktywnych w głąb skóry. Najlepszy dla cery suchej ze zmarszczkami, odwodnionej.

Wskazania:

 • skóra trądzikowa
 • skóra zwiotczała, mało elastyczna
 • skóra z bliznami i nierównym kolorytem
 • skóra z pierwszymi oznakami starzenia
 • skóra z przebarwieniami, np. hormonalnymi, tzw. ostud

Peeling mlekowy
Jest to kwas stosowany w celu wyrównania kolorytu i rozjaśniania przebarwień skóry. Hamuje tyrozynazę – enzym odpowiedzialny za nadmierną produkcję melaniny. Kwas mlekowy jest także znany ze skutecznego redukowania drobnych linii, zmarszczek i plam starczych. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, poprawia gęstość skóry, nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie.

Wskazania:

 • przebarwienia
 • rozjaśnienie skóry
 • fotostarzenie
 • skóra dojrzała

Kwas trójchlorooctowy
Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia, można uzyskać efekt peelingu powierzchownego, średnio-głębokiego lub głębokiego. Działa on na zasadzie koagulacji białek, czego rezultatem jest złuszczanie komórek. Stare komórki zostają zastąpione nowymi, w efekcie skóra staje się gładsza i wygląda młodziej. Powoduje również redukcję plam.

Wskazania:

 • redukcja przebarwień
 • wygładzenie zmarszczek
 • poprawa napięcia i jędrności skory
 • redukcja blizn
 • łagodzi rogowacenie starcze

Peeling kawitacyjny
Nowoczesna metoda bezbolesnego oczyszczenia skóry poprzez ultradźwięki. Pozwala on na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, a także pozbycie się zaskórników. Peeling kawitacyjny wzbogacony jest o mikromasaż, poprawiający krążenie oraz dotlenienie tkanek, powodując zwiększenie penetracji substancji aktywnych. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają skórę wrażliwą i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego. Peeling ultradźwiękowy przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych, poprzez umożliwienie skutecznego wchłaniania preparatów kosmetycznych.

Zaletą peelingu kawitacyjnego jest:

 • usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń,
 • podniesienie owalu twarzy i podbródka,
 • uzyskanie oczyszczonej i odświeżonej skóry,
 • poprawa kolorytu i ujędrnienia skóry.

Kosmetologia

Poznaj nasz zakres usług.

Umów Wizytę